Poszukiwani fotografowie z MazowszaRozpoczęła się 16 edycja konkursu fotograficznego Mazowsze bliskie sercu. W tym roku temat brzmi „Odpocznij na Mazowszu”. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 16 lipca.

Tematem przewodnim konkursu jest dostrzeżenie atutów Mazowsza pod względem odpoczynku. Zdjęcie musi nawiązywać do jednej z trzech kategorii: Odpocznij na Mazowszu – aktywnie, z pasją lub z kulturą. Udział mogą wziąć amatorzy i osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców. O celu konkursu informuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W tym roku konkurs odbędzie się jednoetapowo. Jury oceni i wybierze 12 zwycięskich fotografii a internauci zagłosują na najlepsze z nich. Laureat, który otrzyma największą liczbę like’ów dostanie nagrodę publiczności. Do wygrania są nagrody pieniężne.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Dla najlepszych zorganizują warsztaty fotograficzne we wrześniu lub w październiku. W zależności od sytuacji pandemicznej będą miały formę wyjazdową lub on-line. Zdjęcie wraz ze skanem formularza zgłoszeniowego można przesłać do 16 lipca na adres konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Komentarze