Szpital tymczasowy zawieszonyJest zgoda na uruchomienie rehabilitacji w szpitalu tymczasowym. Wydał ją wojewoda mazowiecki jednocześnie podejmując decyzję o zawieszeniu działalności lecznicy przy ul. Narutowicza. Ta z dniem 8 lipca wstrzymała przyjmowanie pacjentów, ale pozostała w gotowości do pracy

Szpital tymczasowy został zawieszony. Lecznica przy ul. Narutowicza wstrzymała już przyjmowanie covidowych pacjentów jednocześnie pozostając w gotowości do pracy. To w związku ze zmniejszeniem się liczby chorych wymagających hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w mieście za służbę zdrowia.

Decyzję o zawieszeniu szpitala tymczasowego w Radomiu podjął wojewoda mazowiecki. Ten przychylił się także do wniosku miasta o uruchomienie w lecznicy rehabilitacji dziennej ambulatoryjnej. Ta pierwotnie miała być prowadzona w placówce przy ul. Narutowicza świadcząc usługi medyczne jako Radomskie Centrum Rehabilitacji.

Szpital przy ul. Narutowicza usprzętowiono w nowoczesną aparaturę organizując w nim 80 covidowych łóżek. Całe wyposażenie po przekształceniu lecznicy z tymczasowej na rehabilitacyjną pozostanie w dyspozycji placówki.

Komentarze