full screen background image
Search

Potworów to nie tylko zagłębie papryki


Gmina Potworów jest gminą rolniczą o powierzchni 800 km ². Mimo niewielkich rozmiarów Potworów jest jednym z największych producentów papryki w Polsce. To powodów do dumy, ale czy jedyny?

Władze Potworowa dbają o ochronę środowiska, mówił wójt Marek Klimek. Czyste powietrze pozytywnie wpływa zarówno na uprawy jak i na mieszkańców gminy, którzy nie przeprowadzają się do większych miast. Wręcz przeciwnie, na przestrzeni lat liczba ludności Potwora nie maleje. To dowód na to, że na terenie gminy żyje się dobrze.

Od ponad 30 lat uprawiana jest papryka. Nasi mieszkańcy znaleźli źródło dochodu. Gmina jest przyjazna ochronie środowiska. Jesteśmy gminą w całości zwodociągowaną. Prowadzone są kolejne etapy oczyszczalni przydomowych.

Gmina Potworów oddalona jest od Radomia o 30 km. Okazuje się, że odległość nie stanowi dużej przeszkody. Radomianie, a także mieszkańcy innych miejscowości coraz chętniej osiedlają się na terenie gminy, dostrzegając jej walory krajoznawcze. Jak stwierdził Marek Klimek teren Potworowa jest dobrze przygotowany pod budownictwo zarówno mieszkaniowe, zagrodowe, czy rekreacyjne.

Mamy piękny zbiornik wodny w miejscowości Rdzuchów o ponad 20-kilku ha lustra wody. Tam są już przygotowane tereny rekreacyjne. Część południowa gminy jest bardzo przyjazna. Mamy tam dużo lasów, latem i jesienią można chodzić na grzyby i jagody.

Gmina Potworów, mimo rolniczego charakteru rozwija się. Dowodem na to jest infrastruktura. W minionym roku na terenie gminy zostało wybudowanych ponad 5 km dróg. Były to zadania inwestycyjne o wartości ok. 5 mln zł. Dziś drogi gminne na terenie Potworowa są już w całości utwardzone. Ponadto w 2017 roku powstał Ośrodek Zdrowia, który zostanie oddany do użytku publicznego 1 kwietnia bieżącego roku.

To inwestycja dla nas sztandarowa. Nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z opieki medycznej w super warunkach.

KomentarzeCLOSE
CLOSE