Powiększyły się szeregi 6. Mazowieckiej Brygady Obrony TerytorialnejPowiększyły się szeregi mazowieckich „terytorialsów”. Grono 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zasiliło 84 żołnierzy. 40 z nich odbyło szkolenie podstawowe

Rekruci uczyli się opatrywania ran, strzelania i taktyki. Następnie złożyli ślubowanie na placu apelowym Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. W drugiej części szkolenia dołączyli do nich rezerwiści. Jak informuje rzecznik prasowy 6. MBOT (szóstej embot) Dominik Pijarski -Zmagania terytorialsów zakończyły się egzaminem sprawdzającym.

6. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty – w Grójcu, Radomiu, Płocku i Pomiechówku. Służy w nich blisko półtora tysiąca żołnierzy służby terytorialnej oraz 240 żołnierzy zawodowych. Do zadań terytorialsów należy m.in. wspieranie lokalnej społeczności.

W szeregi „terytorialsów” można wstąpić w każdej chwili. Szczegółowe informacje i numery telefonów do osób odpowiedzialnych za rekrutację dostępne są na stronie internetowej 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w zakładce „Jak wstąpić”.

Komentarze