Poznaliśmy wyniki pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego MazowszaSą wyniki głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Radom liderem. Wszystkie zgłoszone projekty z regionu radomskiego będą realizowane w ramach BOM

Swój głos w ramach BOM-u oddało blisko 38 tysięcy osób. Głosujący wybrali 63 zwycięskie projekty spośród wszystkich 107 zgłoszonych. Można było oddać jeden głos w puli ogólnowojewódzkiej i drugi w puli podregionalnej.  Głosy najczęściej były oddawane przez urządzenia mobilne.  Jak mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, największym zainteresowaniem cieszyły się projekty prozdrowotne. 

Największą liczbę głosów, czyli 4 084 , z puli ogólnowojewódzkiej zebrał radomski projekt dotyczący zakupu dwóch ambulansów dla szpitala na Józefowie. Nowe karetki transportowe polepszą jakość świadczonych usług i zwiększą bezpieczeństwo pacjentów, jak i ratowników, stwierdza Karolina Gajewska, rzecznik prasowy lecznicy. 

Na trzecim miejscu w puli podregionalnej znalazł się projekt Muzeum im. Jacka Malczewskiego dotyczący budowy mini ogrodu botanicznego. Zagłosowało na niego ponad półtora tysiąca osób.

Wszystkie pozostałe projekty z naszego regionu zostały wybrane do realizacji. Wśród zwycięskich inicjatyw jest między innymi  zakup nowoczesnego aparatu rtg półcyfrowego do pracowni rentgenografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, spotkania dotyczące profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym oraz warsztaty doskonalenia umiejętności gry na instrumentach dętych dla członków orkiestry i osób zainteresowanych z województwa mazowieckiego oraz koncert w Jedlińsku. Projekt modernizacji chodnika w Pionkach również zwyciężył w głosowaniu. 

 

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE