Prewencja rentowa ZUS – sanatorium



Osoby, które mają problemy w kręgosłupem, układem oddechowym czy krążenia, to mogą pojechać do sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS

Do końca lipca tego roku z tej formy rehabilitacji w radomskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych skorzystało już ponad 1500 osób. W 2018 roku do sanatorium z ZUS pojechało 2377 osób.

Aby skorzystać z sanatorium w ramach prewencji rentowej trzeba spełnić jeden z warunków mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa mazowieckiego.

Osoby, które w ten sposób chcą podreperować swoje zdrowie powinny złożyć do ZUSu wniosek wypełniony przez ich lekarza prowadzącego.

 

W ramach prewencji rentowej można skorzystać z sanatorium w systemie stacjonarnym lub ambulatoryjnym.

W systemie stacjonarnym (pobyt całodobowy w ośrodku rehabilitacyjnym) z sanatorium można skorzystać w przypadku schorzeń:
◦ narządu ruchu,
◦ narządu ruchu po wypadku (wczesna rehabilitacja powypadkowa),
◦ układu krążenia,
◦ układu oddechowego,
◦ psychosomatycznych,
◦ onkologicznych po leczeniu nowotworu gruczołu piersiowego,
◦ narządu głosu,
◦ ośrodkowego układu nerwowego – pilotażowy program rehabilitacji leczniczej od 1 lipca 2019 roku;

W systemie ambulatoryjnym (codziennie dojeżdżasz na rehabilitację w wyznaczonych godzinach) można się leczyć w przypadku schorzeń:
◦ narządu ruchu,
◦ układu krążenia, w tym monitorowanego telemedycznie.

Termin i miejsce rehabilitacji można uzgodnić z pracownikami ZUSu. Do sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS można pojechać raz w roku. Turnus trwa 24 dni. Jednak ordynator ośrodka może go wydłużyć lub skrócić.

Komentarze



CLOSE
CLOSE