Siódme z rzędu zwycięstwo Radomiaka! Leandro w ”Klubie 100”

W meczu 12. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka wygrali na wyjeździe 4:1 z Wigrami Suwałki. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to siódmy (wliczając Puchar Polski) triumf z rzędu! Dwie bramki dla Zielonych zdobył Brazylijczyk Leandro, dla którego to 100 i 101. gol w radomskim klubie!

Nasz zespół dominował od początku meczu. Przewaga została udokumentowana w 33. minucie, gdy golkipera Wigier pokonał Leandro, dla którego był to setny gol w barwach Radomiaka. Brazylijczyk podwyższył prowadzenie tuż przed przerwą, gdy nie pomylił się z jedenastu metrów.

W drugiej połowie Zieloni mieli kolejne okazje, ale tym razem byli nieskuteczni. W 60. minucie niespodziewanie Kochalskiego pokonał Bartczak i zrobiło się nerwowo, ale wszystko w 72. minucie „uspokoił” Karwot, pięknie strzelając z rzutu wolnego. Gospodarzy w końcówce „dobił” jeszcze Mikita, ustalając wynik na 4:1 dla ekipy trenera Banasika.

Piękna seria Radomiaka trwa, Zieloni znajdują się w wyśmienitej formie i… oby tak dalej!!! 🙂 Brawo!

Po remisie Warty Poznań w Głogowie, nasza drużyna wskoczyła ponadto na pozycję lidera 1 ligi!

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (12 października) o godz. 14:00.

Wigry Suwałki – Radomiak Radom 1:4 (0:2)
Robert Bartczak 60 – Leândro 34, 45 (k), Meik Karwot 72, Patryk Mikita 90

Wigry: 33. Dominik Kąkolewski – 6. Grzegorz Aftyka, 16. Michał Król (76, 2. Paweł Gierach), 4. Dawid Sołdecki, 44. Adrian Karankiewicz, 21. Konrad Matuszewski – 8. Michał Ozga (89, 89. Bartosz Gużewski), 22. Joel Huertas, 64. Łukasz Sosnowski (46, 23. Szymon Łapiński), 27. Robert Bartczak – 9. Kamil Sabiłło.

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 7. Mateusz Michalski, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (72, 6. Adam Banasiak), 55. Meik Karwot, 3. Mateusz Lewandowski (63, 11. Michał Kaput), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita – 22. Maciej Górski (81, 27. Damian Nowak).

Żółte kartki: Ozga, Karankiewicz – Górski, Banasiak.

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).