Promocja on-line antologii „#13”Kozienicki Dom Kultury i Grupa Poetycka „Erato” zapraszają na promocję on-line antologii „#13”

Antologia „#13”

Kolejna antologia, która powstała pod redakcją Adriana Szarego – radomianina, polonisty, poety, instruktora warsztatów literackich prowadzonych w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, a także opiekuna Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Książka nosi tytuł „#13”, ale by odczarować tkwiącego w liczbie 13 pecha, wydana została w radomskim wydawnictwie „Lucky”. Książka liczy sto pięćdziesiąt sześć stron i ukazała się w nakładzie dwustu egzemplarzy. Wzięło w niej udział osiemdziesięciu trzech autorów. Okładkę zaprojektowała Magdalena Kapuścińska, we współpracy z Piotrem Skrzypczakiem, który zajął się również składem, łamaniem i korektą.

„Trzynastka” składa się z siedmiu części. Rozpoczyna ją prolog, w którym redaktor wyjaśnia symbolikę liczby trzynaście. Potem następuje część złożona z poezji i prozy członków Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej w Centrum „Arka” w Radomiu i osób współpracujących z grupą.

Trzecia część to poezja członków Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w KDK: Marii Komsty, Iwony Bitner, Agnieszki Cichoń, Haliny Markowskiej Budniak, Jeleny Jasek, Eweliny Malety, Macieja Witkowskiego, Andrzeja Opiłowskiego, Teresy Kurzepy, Zofii Kucharskiej i Zbigniewa Szumierza.

Czwartą część zajmuje twórczość uczniów z partnerskiej szkoły – VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Część piąta to wiersze uczniów drugiej partnerskiej szkoły – Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Część szósta to laureaci ostatnich edycji Regionalnego Konkursu Literackiego, organizowanego przez „Arkę”, radomski „Plastyk” i Liceum „Kochanowskiego”.

Część siódma to epilog. Są w nim dwa wiersze Adriana Szarego: pierwszy „Co znaczy”, dedykowany pamięci Adama Wasilewskiego – wieloletniego wicedyrektora i polonisty VI LO w Radomiu oraz „Zimowe dziewczyny”, pisany z myślą o żonie, która urodziła się właśnie zimą. Całość zamyka galeria okładek dotychczasowych antologii i audiobooków powarsztatowych.

 

Promocja on-line

Promocja on-line odbędzie się w niedzielę, 28 marca o godz. 15 za pośrednictwem kanału YouTube Kozienickiego Domu Kultury. Dodatkowo materiał udostępniony zostanie w serwisie społecznościowym Facebook Kozienickiego Domu Kultury.

W promocji antologii „#13” udział weźmie Grupa Poetycka „Erato”.

O antologii Adrian Szary mówił w magazynie literackim Zbliżenia. TUTAJ możecie posłuchać rozmowy z nim.

Komentarze