Radomka w półfinale Tauron Ligi!

Siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom pokonały na własnym parkiecie 3:1 DPD IŁCapital Legionovię Legionowo. Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego tym samym awansowały do najlepszej czwórki Tauron Ligi i zagrają o medale w sezonie 2020/2021. Jest to olbrzymi sukces, za co naszej drużynie należą się ogromne gratulacje, brawo!

Wynik pierwszego seta dzisiejszego meczu był do końca sprawą otwartą. Na początku lekką przewagę miały radomianki. Potem często na tablicy widzieliśmy wynik remisowy – 8:8, 11:11 czy 16:16. W końcówce szala zwycięstwa przechylała się na różne strony. Po asie Diany Dąbrowskiej siatkarki z Legionowa prowadziły 20:18. Przewaga dwóch punktów utrzymała się do stanu 20:22, ale końcówkę partii zakończył punkt Any Bjelicy.’

Na początku drugiego seta mieliśmy serię trudnych zagrywek Samary. Gospodynie prowadziły 5:0 i ten wynik w pewnym stopniu ustawił dalszą grę. Zespół z Legionowa walczył, ale radomianki były dobrze dysponowane i ich przewaga wzrosła do 22:13, a ostatni punkt kiwką zdobyła Katarzyna Skorupa.

Trzeci set można nazwać wypadkiem przy pracy w wykonaniu zespołu z Radomia. Po akcji Any Bjelicy mieliśmy 21:21. Wydawało się, że gospodynie wygrają końcówkę, ale zdecydowanie lepsze były przyjezdne. Czwarta partia była już pogromem legionowianek. E.Leclerc Moya Radomka odniosła zasłużone zwycięstwo. Miała dwie zdecydowane liderki. Ana Bjelica zdobyła 29 pkt, a Bruna Honoria 22. Radomianki były lepsze w bloku i na zagrywce. Zaserwowały siedem asów przy dwóch przyjezdnych.

Stan w rywalizacji do dwóch zwycięstw: Radomka – Legionovia 2:1.

W półfinale Radomka zagra z Chemikiem Police. Pierwszy mecz odbędzie się w niedzielę (28 marca) o godz. 17:30 w hali MOSiR w Radomiu.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – DPD IłCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:10)

Radomka: Bjelica 29, Rodrigues de Almeida 7, Honorio 22, Bałucka 5, Moskwa 9, Skorupa 5, Witkowska (libero) oraz Picussa 1, Biała.

Legionovia: Tokarska 5, Rivero Marin 6, Różański 18, Szczyrba 10, Stafford 15, Grabka 1, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Dąbrowska 1, Majkowska 3, Matejko.

MVP: Ana Bjelica (Radomka).