Punkt konsultacyjny „Czystego Powietrza” w RadomiuUrzędnicy podpowiedzą radomianom, jak poprawnie złożyć wniosek w ramach „Czystego Powietrza”. Punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu do walki ze smogiem ruszy w Radomiu w czerwcu

Rządowy program „Czyste powietrze” z punktem konsultacyjnym w Radomiu. Będzie to miejsce, gdzie mieszkańcy otrzymają pomoc w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie na wymianę starych pieców czy docieplenie domów jednorodzinnych. Punkt konsultacyjny „Czystego Powietrza” ruszy w naszym mieście w czerwcu – informuje dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu Rafał Górski.

Jak wynika z przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku w Radomiu inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła, na terenie naszego miasta nadal funkcjonuje ok. 11,5 tysiąca pieców i kotłów na paliwa stałe. Prawie połowa mieszkańców chce wymienić węglowe 'kopciuchy”, ale w tegorocznym budżecie Radomia nie ma pieniędzy na dofinansowanie wymiany pieców węglowych – dodaje Górski. O dotacje można się natomiast ubiegać z ogólnopolskiego programu, którego celem jest walka ze smogiem.

Wysokość dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze” może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla poziomu podwyższonego.

Komentarze