Będą pomagać w wychodzeniu z bezdomnościFundacja „Powstań Bracie” została założona w Radomiu w połowie marca. Jej głównym celem jest pomaganie osobom bezdomnym w powrocie do społeczeństwa i normalności. Rozpoczął się właśnie remont budynku, w którym powstanie dom przejściowy

Organizacja ma na celu niesienie pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, borykają się z problemem bezdomności i brakiem umiejętności rozwiązywania problemów. Często sięgają po alkohol, przez co mają kłopoty ze znalezieniem pracy.
– Osoby, które chcą przestać pić, chcą normalności nie mają miejsca, żeby taką normalność rozpocząć – mówi Katarzyna Olesińska, prezes Fundacji „Powstań Bracie”

Podstawowym celem fundacji jest stworzenie miejsca, gdzie osoby bezdomne będą mogły na nowo nauczyć się funkcjonować w społeczeństwie.

Pod koniec marca fundacja rozpoczęła remont budynku przy ul. Juliusza 18 w Radomiu. Powstanie tam dom przejściowy dla bezdomnych. Cały czas trwa rekrutacja wolontariuszy oraz osób, które chcą pomóc zrealizować zamysł organizacji. Więcej informacji w mediach społecznościowych Fundacji „Powstań Bracie”

Komentarze