Suski: ARP zainwestuje w Fabrykę BroniDawna siedziba Fabryki Broni najprawdopodobniej nie będzie zabytkiem – stwierdził w Mocnej Rozmowie Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W budynek miała zainwestować Agencja Rozwoju Przemysłu i ta, jak poinformował parlamentarzysta jest nadal zainwestowana tym przedsięwzięciem

Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje w Fabrykę Broni – powiedział w Mocnej Rozmowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Sprawa dotyczy historycznego obiektu przy ul. Przemysłowej w Radomiu – nieużytkowanego budynku, który miał się stać nowoczesnym centrum biurowo-usługowym. Inwestycja, która w zeszłym roku została nieoficjalnie zawieszona już niedługo się rozpocznie – poinformował parlamentarzysta.

Względem dawnej siedziby Fabryki Broni toczy się postępowanie administracyjne dotyczące wpisania budynku do rejestru zabytków. – Obiekt przy ul. Przemysłowej najprawdopodobniej jednak zabytkiem się nie stanie – zapowiedział Suski. Jak dodał, spółka Skarbu Państwa podtrzymuje swój ostateczny plan. Zamiast rewitalizacji będzie wyburzała obiekt, by w jego miejscu zbudować nowe centrum biznesowe z zachowaniem elementów historycznych dawnej siedziby Fabryki Broni.

Szacowany koszt budowy centrum biznesowego przy ul. Przemysłowej w Radomiu to ok. 100 mln zł. Nowy biurowiec ma przynieść ok. 2 tys. miejsc pracy.

Komentarze