full screen background image

Radni elekcji PiS dziękują i deklarująRadni elekci PiS do sejmiku województwa mazowieckiego podziękowali radomianom za głosy w wyborach samorządowych jednocześnie podkreślając, że będą walczyć o sprawy Radomia i regionu. W wystąpieniu wzięli udział Agnieszka Górska, Radosław Fogiel (posiadający już wcześniej mandat w sejmiku) oraz dwóch sejmikowych debiutantów- Ewa Białecka i Jakub Kowalski. Elektom towarzyszył Wojciech Skurkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na włodarza naszego miasta.

– Dołączamy do biało-czerwonej drużyny 16 kolegów, którzy mają większość w radomskiej Radzie Miejskiej. Jako radni sejmiku województwa mazowieckiego chcemy skutecznie walczyć o sprawy Ziemi Radomskiej u boku, mam nadzieję, przyszłego prezydenta naszego miasta, Wojciecha Skurkiewicza. Radomiowi należy się sprawiedliwe traktowanie. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie wyborców. Ten dług wdzięczności spłacimy ciężką pracą na rzecz Radomia i regionu – zadeklarował Jakub Kowalski.

– Cztery lata temu Radosław Witkowski szedł do wyborów z hasłem „zgoda zmieni Radom”, ale tej zgody zabrakło, nie tylko w Radzie Miejskiej, ale również w sejmiku. Pan prezydent był w stanie skłócić swoje własne zaplecze i stracić większość, co było ewenementem w skali ogólnopolskiej. Dlatego nie możemy liczyć, że będzie funkcjonował zgodnie i sprawnie z Radą Miejską, którą tworzy 16 radnych Prawa i Sprawiedliwości – dodał Radosław Fogiel.

Agnieszka Górska podczas swojego wystąpienia odniosła się do projektu dotyczącego szkolnictwa zawodowego, zawartego w programie wyborczym Wojciecha Skurkiewicza. – Reaktywacja szkół mechanicznych w Radomiu, którą proponuje kandydat PiS na włodarza naszego miasta w moim przekonaniu jest ogromnie ważna dla rozwoju Ziemi Radomskiej.

Wojciech Skurkiewicz podziękował za miłe słowa radnych elektów oraz podkreślił, że 20-osobowa drużyna radnych może zrobić wiele dla Radomia i regionu pod warunkiem, że Rada Miejska wraz z prezydentem miasta będzie ze sobą sprawnie współpracować.

Przypominamy, że w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego 2018 wygrało PiS, zdobywając 34,04 procent głosów. Partia będzie miała w sejmiku 24 na 51 radnych.

Komentarze