full screen background image
Search

Radom gospodarzem Siatkarskiej Ligi Narodów

->

Mecze w ramach międzynarodowego turnieju- Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet 2019 zostaną rozegrane w Radomiu w dniach 21-23 maja. Areną sportowych zmagań stanie się hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Struga. Rywalkami polskich siatkarek będą reprezentacje Niemiec, Włoch i Tajlandii.

– To powrót wielkiej siatkówki do Radomia- miasta o siatkarskich tradycjach. Wybudowanie hali widowiskowo-sportowej zadecydowało o rozegranie meczów w ramach międzynarodowych zawodów właśnie w Radomiu. Radomscy kibice będą mogli na żywo obejrzeć zmagania reprezentacji Polski kobiet w nowej formuje – Siatkarskiej Lidze Narodów 2019. To turniej międzynarodowej federacji, a smaczkiem dla kibiców w Radomiu będzie mecz reprezentacji seniorów rozegrany w ramach kwalifikacji do mistrzostw Europy. Bardzo się cieszymy, że możemy gościć w radomskiej hali – mówił Jacek Sęk, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

– Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył nas Polski Związek Piłki Siatkowej. Liczę, że w maju radomska hala, będąca najnowocześniejszym tego typu obiektem w Województwie Mazowieckim, wypełni się do ostatniego, czyli 500-ego miejsca – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

– Siatkówka damska jest niezwykle popularna. Jeden z turniejów Ligi Narodów Kobiet 2018 w Polsce oglądało przed telewizorami ponad milion widzów. Telewizyjna transmisja majowych meczów to zatem skuteczne narzędzie promocji, która Radomiowi jest bardzo potrzebna – stwierdził dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

W przyszłym roku hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Struga 63 w Radomiu będzie również gościć mistrzów świata. Męska reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy i do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Komentarze