Radom z myślą o pieszychRadomianie mogą korzystać już z nowego chodnika na ulicy Witolda. Miasto zapowiada kolejne udogodnienia dla pieszych jeszcze w tym roku.

– Chodnik na Witolda został już wyremontowany. Nie zapomnieliśmy przy tym o zatokach parkingowych, które również zostały naprawione. Chodnik jest ogrodzony słupkami, dzięki czemu samochody nie będą mogły na nim parkować. Oddaliśmy chodnik pieszym – powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.

Chodnik na ulicy Witolda to pierwsza z takich inwestycji zaplanowanych na ten rok. Po raz pierwszy w budżecie miasta pieniądze na udogodnienia dla rowerzystów i pieszych zostały podzielone. W tym roku miasto zdecydowało się przeznaczyć milion złotych na prace związane z budową lub przebudową chodników.

– Chodniki w Radomiu są zaniedbane i wymagają naprawy, dlatego cieszę się, że w budżecie miasta znalazły się dodatkowe pieniądze na ten właśnie cel – dodaje wiceprezydent.

Prace trwają już na ulicy Warsztatowej i Wiejskiej. Niedługo rozpocznie się także remont chodnika na ulicy Królowej Jadwigi. Miasto zapowiada, że program naprawy radomskich chodników będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Komentarze