Radomiak przegrał ze Stalą

W trzecim sparingu w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu I ligi, piłkarze Radomiaka Radom przegrali na wyjeździe 0:2 ze Stalą Mielec. Zieloni mieli swoje okazje, ale m.in. w 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Brazylijczyk Leândro.

W 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bramkę dla Stali zdobył Adrian Paluchowski. Trzy minuty później Mateusz Kochalski ponownie musiał wyciągać futbolówkę z siatki, po strzale Martina Dobrotki.

Zieloni mieli kilka okazji, ale byli nieskuteczni, m.in. w 33. minucie karnego nie wykorzystał Leândro. Dodajmy, że nasz zespół jest po serii ciężkich treningów i było to dziś po zawodnikach Dariusza Banasika widać.

W Radomiaku zagrali gracze testowani, tj. Marcin Kluska, Kacper Pietrzyk i Chams Faraji, ale był też jeden piłkarz, którego personaliów nie zdradzono.

W kolejnym meczu kontrolnym Zieloni zmierzą się z III-ligową Wisłą Sandomierz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (13 lipca) w Radomiu.

Stal Mielec – Radomiak Radom 2:0 (2:0)
Adrian Paluchowski 16, Martin Dobrotka 19

Stal: Seweryn Kiełpin – Martin Dobrotka (46 Mateusz Bodzioch), Maciej Urbańczyk (46 Mateusz Żyro), Andreja Prokić (76 zawodnik testowany II), Josip Šoljić, Bartosz Nowak (76 Łukasz Seweryn), Grzegorz Tomasiewicz (76 Bartosz Bajorek), Krystian Getinger (46 Wojciech Lisowski), Lukáš Bielák (72 Maciej Urbańczyk), Josip Barišić (11 Adrian Paluchowski), zawodnik testowany (46 Paweł Olszewski).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski (46 Artur Haluch) – zawodnik testowany (65 Martin Klabnik), 22. Mateusz Cichocki (46 Michał Grudniewski), 3. Martin Klabník (46 Kacper Pietrzyk), 14. Damian Jakubik (55 Chams Faraji), 9. Leândro (46 Patryk Mikita), 18. Meik Karwot (60 Marcin Kluska), 20. Rafał Makowski (55 Patryk Winsztal), 26. Adam Banasiak (46 Michał Kaput), 10. Mateusz Michalski (60 Bruno Luz), 11. Damian Nowak (60 Dominik Sokół).

Żółte kartki: Bielák – Karwot, Pietrzyk, Faraji.

W 33. minucie Leândro (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego.