Radomiak wygrał z mistrzem Polski!

W pojedynku 2. kolejki nowego sezonu 2021/2022 PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom wygrali 3:1 z mistrzem Polski, Legią Warszawa! Dla Zielonych był to pierwszy mecz jako gospodarz w najwyższej klasie rozgrywkowej po 36-letniej przerwie. Brawo!!!

Radomiak Radom – Legia Warszawa 3:1 (0:0)
Mateusz Radecki 46, Karol Angielski 80, Dominik Sokół 90 – Maik Nawrocki 82

Radomiak: 1. Filip Majchrowicz – 14. Damian Jakubik, 37. Gonçalo Silva (24, 29. Raphael Rossi), 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro, 11. Michał Kaput, 23. Filipe Nascimento, 10. Mateusz Radecki (86, 55. Meik Karwot), 99. Mario Rondón (86, 7. Miłosz Kozak) – 19. Karol Angielski (90, 97. Dominik Sokół).

Legia: 59. Kacper Tobiasz – 29. Lindsay Rose, 4. Mateusz Wieteska, 17. Maik Nawrocki – 22. Kacper Skibicki (46, 2. Josip Juranović), 99. Bartosz Slisz, 8. André Martins (46, 27. Josué), 20. Ernest Muçi (58, 21. Rafael Lopes), 82. Luquinhas (58, 11. Mahir Emreli), 23. Joel Abu Hanna (38, 25. Filip Mladenović) – 9. Tomáš Pekhart.

Żółte kartki: Rondón, Filipe Nascimento, Jakubik, Radecki – Muçi, Slisz, Wieteska.
Czerwone kartki: Filipe Nascimento (84. minuta, Radomiak, za kopnięcie przeciwnika) – Filip Mladenović (67. minuta, Legia, za uderzenie przeciwnika), Josué (87. minuta, Legia, za uderzenie przeciwnika).

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (9 sierpnia) o godz. 18:00.

Zapis tekstowej relacji na żywo –  TUTAJ.