full screen background image

Radomiak wznowił treningi. 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach w 2020 rokuPiłkarze Radomiaka Radom rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 Fortuna I ligi. W pierwszym treningu Zielonych w nowym 2020 roku wzięło udział 21 piłkarzy.

Zabrakło wracających do pełni dyspozycji po urazach: Damiana Jakubika i Mateusza Lewandowskiego. Nie było również, z wiadomych względów – Artura Halucha oraz odchodzących z klubu: Martina Klabnika, Marcina Kluski, Patryka Winsztala i Bruno Luza.

Z kolei Leandro przebywa jeszcze w Brazylii (wróci w środę), natomiast Maciej Filipowicz odpoczywa po zabiegu. Trenował natomiast kapitan zespołu, Maciej Świdzikowski, który wraca do gry po groźnej kontuzji, której doznał jeszcze w poprzednim sezonie.

Z nowych zawodników mieliśmy Merveille Fundambu i Dominika Sokoła, którego wypożyczenie do 2-ligowej Elany Toruń zostało skrócone.

– Nasz okres przygotowawczy potrwa 6 tygodni. Cieszy to, że pogoda pozwoliła nam trenować na naturalnej nawierzchni. Z nowych zawodników, Damian Warchoł pojawi się jutro. Graczy, którzy nas wzmocnią, nie będziemy testować. Z biegiem dni, będziemy zwiększać obciążenia. Planowane jest też zgrupowanie, możliwe, że w tym samym miejscu, co w zeszłym roku – powiedział trener Radomiaka, Dariusz Banasik.

Pierwszy sparing Zielonych zaplanowano na najbliższą sobotę, 18 stycznia. Wówczas radomianie zmierzą się z ligowym rywalem – Zagłębiem Sosnowiec. Bardzo możliwe, że pojedynek odbędzie się w Radomiu.

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu w 2020 roku:
Bramkarze: Mateusz Kochalski, Mateusz Kryczka.
Obrońcy: Dawid Abramowicz, Mateusz Cichocki, Chams Faraji, Michał Grudniewski, Kacper Pietrzyk, Maciej Świdzikowski, Kacper Wiatrak.
Pomocnicy: Adam Banasiak, Merveille Fundambu, Michał Kaput, Meik Karwot, Rafał Makowski, Mateusz Michalski, Patryk Mikita, Jakub Nowakowski, Adrian Nowosadko.
Napastnicy: Maciej Górski, Damian Nowak, Dominik Sokół.

Komentarze