Radomiak zremisował z GKS Jastrzębie

W spotkaniu 5. kolejki Fortuna I ligi piłkarze Radomiaka zremisowali przed własną publicznością 2:2 z GKS Jastrzębie. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwszy remis w obecnych rozgrywkach.

Już w 3. minucie Makowski spróbował pokonać Drazika z dalszej odległości, ale golkiper GKS-u wybił futbolówkę na rzut rożny. Następnie z boiska wiało nudą, zawodnicy popełniali bardzo dużo prostych błędów, nie potrafiąc wymienić trzech/czterech celnych podań na połowie rywala.

W 25. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Leandro, strzelając z dziesięciu metrów obok bramki gości. W 31. minucie Jakub Wróbel wyprzedził Abramowicza, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W 37. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Karwot zagrał w pole karne jastrzębian, gdzie świetnie zachował się Damian Nowak, mocnym strzałem z bliska pokonując Drazika.

Druga połowa rozpoczęła się od walki w środku pola. W 56. minucie GKS wyrównał. Fatalny błąd, podobnie jak w meczu z Wartą, popełnił Cichocki, który nie trafił w piłkę, do futbolówki doszedł Adamek, który w sytuacji sam na sam pokonał Kochalskiego.

W 59. minucie po „klepce” Leo z Makowskim, Mikita nie wykorzystał niezłej okazji. W 73. minucie Damian Tront oddał strzał z dalszej odległości, a piłka – po rykoszecie – wpadła do bramki Radomiaka obok zdezorientowanego Kochalskiego.

W 75. minucie jeden z obrońców gości dotknął futbolówkę ręką we własnym polu karnym, a „jedenastkę” na gola zamienił Patryk Mikita. Chwilę później były zawodnik Legii minimalnie chybił. Zieloni do końca próbowali, ale nie dali rady pokonać raz jeszcze Drazika.

Pojedynek transmitowany był na żywo w Polsat Sport.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Odrą Opole. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (24 sierpnia) o godz. 19:45.

Radomiak Radom – GKS Jastrzębie 2:2 (1:0)
Damian Nowak 37, Patryk Mikita 75 (k) – Kamil Adamek 56, Damian Tront 73

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro (61, 7. Mateusz Michalski), 11. Michał Kaput, 55. Meik Karwot (71, 22. Maciej Górski), 10. Rafał Makowski, 77. Patryk Mikita (86, 3. Mateusz Lewandowski) – 27. Damian Nowak.

GKS: 1. Grzegorz Drazik – 16. Dominik Kulawiak, 93. Adam Wolniewicz, 5. Michał Bojdys, 94. Dawid Gojny – 10. Farid Ali, 21. Marek Mróz (66, 6. Łukasz Norkowski), 20. Damian Tront, 8. Kamil Jadach (71, 11. Dominik Szczęch) – 12. Jakub Wróbel, 28. Kamil Adamek (87, 7. Patryk Skórecki).

Żółte kartki: Mikita, Kochalski – Bojdys, Kulawiak.

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 3605.

Radomiak – GKS Jastrzębie 2:2. Zobacz bramki i wypowiedzi [WIDEO]