full screen background image
Search

Radomianie „W poszukiwaniu piękna” – udane łowy


Otwarcie wystawy „W poszukiwaniu piękna” niczym magnes przyciągnęło mieszkańców naszego miasta. Wernisaż, który odbył się w sobotnią Noc Muzeów udowodnił, że radomianie nie tylko są wrażliwi na sztukę, ale również ją wspierają. Niezwykłe obrazy zgromadzone przez kurator Małgorzatę Ziewiecką i wyeksponowane w Muzeum im. Jacka Malczewskiego zapierały dech w piersiach. Wernisażowi towarzyszyły silne emocje począwszy od dumy, na wzruszeniu kończąc.

– Przede wszystkim odczuwam wdzięczność za to, że chcieliście przyjść i zarażać innych sztuką. Dziękuję artystom, którzy przybyli oraz muzeum za gościnność. To jest początek podróży w poszukiwaniu piękna – mówiła Małgorzata Ziewiecka. – Kultura i sztuka mają bardzo duży wpływ na rozwój miast i razem możemy to wszytko rozwijać. Radom kiedyś bardzo słynął z portretu. Chciałabym, żeby za kilka lat znowu nasze miasto było kojarzone ze sztuką. Dzięki wsparciu, które otrzymałam wiem, że tak będzie. Teraz możemy podziwiać prace 26 artystów. Przygotowanie do wystawy trwało pół roku. Jestem wdzięczna za zaufanie. Na wystawie są dzieła wybitnych twórców. Jest realizm, surrealizm, są prace które zajmują osobne miejsce w sztuce – opisywała Małgorzata Ziewiecka.

Artyści, którzych dzieła znalazły się na wystawie to Karol Bąk, Iwo Birkenmajer, Maja Borowicz, Arkadiusz Dzielawski, Krzysztof Izdebski-Cruz, Anna Jagodová, Jarosław Jaśnikowski, Dariusz Jędrasiewicz, Dariusz Kaleta, Marcin Kołpanowicz, Tomasz Alen Kopera, Graszka Paulska, Krzysztof Powałka, Michał Powałka, Jarosław Kukowski, Łukasz Prządka, Zbigniew Seweryn, Tomasz Sętowski, Mira Skoczek – Wojnicka, Grzegorz Stec, Józef Stolorz, Jakub Dominik Strzelecki, Jacek Michał Szpak, Adam Widełka, Krzysztof Wiśniewski oraz Mariusz Zdybał.

Wystawa „W poszukiwaniu piękna” czynna będzie do 31 lipca bieżącego roku w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Komentarze