Radomskie Centrum Rehabilitacji powstanie za dwa lataZostał ogłoszony przetarg na budowę Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Placówka powstanie w dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym, który zostanie przebudowany. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

– W oddziałach rehabilitacyjnych leczymy ponad 800 pacjentów rocznie. Nowe Centrum Rehabilitacji będzie nowoczesne, przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz zabezpieczające zarówno konsultacje lekarskie jak i rehabilitację. Zostanie dobudowywany nowy budynek z widami i podjazdami oraz dobrym wyposażeniem. Przewidujemy podjazd dla karetek. Będą nowoczesne rejestracje. Powstanie nowoczesna rehabilitacja z zakresu fizyko i fizjoterapii – opisywała z-ca dyrektora ds. eksploatacyjnych, Grażyna Penza.

– Bryła budynku zostanie ta sama, ale wewnątrz wszystko się zmieni – mówił wiceprezydent Jerzy Zawodnik. – Powstanie siedem kondygnacji, w tym jedna podziemna. Wokół pawilonu zostanie przebudowana infrastruktura komunikacyjna i stworzonych zostanie 84 miejsc parkingowych. Zostaną poprawione drogi i będzie także przeprowadzony dojazd między ulicami Tochtermana a Narutowicza. Będzie zrobione także przejście podziemne. W Centrum Rehabilitacji znajdować się będą oddziały rehabilitacyjne przeniesione z ulicy Giserskiej. Łącznie 54 łóżka, a także Zakład Rehabilitacji przeniesiony z budynku głównego szpitala, poradnie specjalistyczne, w tym: rehabilitacyjna, chirurgiczna, ortopedyczna, neurologiczna, urologiczna i inne, pracownie diagnostyczne w tym RTG i USG oraz gabinety lekarskie, zabiegowe i terapeutyczne – wymieniał Jerzy Zawodnik.

Na oferty w ramach przetargu szpital czeka do 26 czerwca bieżącego roku. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 30 października 2020 roku.

Komentarze