Radomianie zawalczą o indeksy w olimpiadzie ZUS



Do drugiego etapu olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zakwalifikowali się uczniowie 4 szkół z regionu radomskiego. Finał wojewódzki już 15 marca. Najlepsi w kraju dostaną indeksy na studia bez procesu rekrutacji. – Wśród uczelni, które zaoferowały taką możliwość jest wiele prestiżowych, warto więc o to walczyć – podkreśla Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Przed nami drugi etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny wyłonił już najlepszych uczniów w województwach. Do rywalizacji w mazowieckim finale olimpiady ZUS 15 marca przystąpią uczniowie 22 szkół ponadpodstawowych. W tym gronie znaleźli się także przedstawiciele regionu radomskiego: uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Płk. D. Czachowskiego w Radomiu, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (Warka).

– To poważny konkurs, więc uczestnicy walczą o atrakcyjne nagrody. Młodzież może wygrać laptopy, tablety i czytniki e-booków, a laureaci poziomu ogólnopolskiego olimpiady ZUS mogą liczyć na coś dużo cenniejszego – gwarancję studiów na dobrej uczelni. Takie przyrzeczenia indeksów na wybrane uczelnie z całego kraju uczniowie mogą sobie zagwarantować już w I czy II klasie liceum, technikum czy szkoły zawodowej. Jest o co walczyć. Uczniowie, którzy w tym roku staną na podium olimpiady, zyskają indeksy np. Uniwersytetu Gdańskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Zwycięzcy mogą również otrzymać dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wiele innych uczelni z całego kraju – opisuje Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

– Przeciętny Polak traktuje tematykę ubezpieczeń społecznych jako wiedzę elitarną, zarezerwowaną tylko dla specjalistów. Uczniowie biorący udział w projektach edukacyjnych ZUS powoli zmieniają ten stan rzeczy. Młodzi ludzie przyswajają przydatne informacje, a po zajęciach wiedzą o ubezpieczeniach społecznych zazwyczaj więcej niż ich rodzice. Udział w lekcjach otwiera możliwość przystąpienia do olimpiady – dodaje Piotr Olewiński.

W poprzedniej edycji olimpiady ZUS wzięło udział ponad 30 tysięcy uczniów z 912 szkół z całej Polski. Najlepsi okazali się uczniowie z Grybowa w województwie małopolskim. Drugie miejsce zajęła szkoła z Chorzowa, trzecie z Warszawy.

Komentarze



CLOSE
CLOSE