Radomka – ŁKS 2:3. Walka o brązowy medal trwa dalej

W trzecim meczu o brązowy medal Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom przegrały u siebie 2:3 z ŁKS Commercecon Łódź i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już tylko 2:1.

Łodzianki w pierwszym secie były zespołem lepszym, a efektowny blok na Honorio zakończył rywalizację w tym fragmencie spotkania. Wcześniej świetnie zagrała Katarzyna Zaroślińska-Król. ŁKS Commercecon prowadził już 21:16. Radomianki walczyły, ale mogły tylko trochę odrobić straty, by następnie przewaga zespołu gości znowu wzrosła.

Odpowiedź gospodyń na porażkę w pierwszym secie była bardzo mocna. Były one zdecydowanie lepsze. Początek co prawda należał do ŁKS Commercecon, który prowadził 3:1, ale niebawem mieliśmy na tablicy wynik 9:4. Bruna Honorio miała po dwóch setach zdobytych dziesięć punktów, a statystowały jej Ana Bjelica i Samara. Radomianki w tej partii kontrolowały przewagę – 14:9, 20:15.

Dobrą grę zespołu gości rozpoczeła Zaroślińska-Król i przy stanie 0:4 radomski szkoleniowiec poprosił o czas. Seria zespołu gości trwała do stanu 0:7 i zakończyła się asem tej zawodniczki. Takie otwarcie ustawiło grę w dalszej części trzeciej partii. Co prawda po bloku gospodyń przewaga łódzkiego zespołu spadła do 8:11, to jednak prowadzenie pozostało po jego stronie, zakończone wysokim zwycięstwem i atakiem Aleksandry Wójcik.

W czwartej partii znów mieliśmy zmianę scenariusza. Tym razem pisały go radomianki. Świetnie zagrała Justyna Łukasik, która po czterech partiach miała 17 punktów, w tym po cztery asy i bloki. Ta zawodniczka zakończyła seta znakomitym atakiem.

Seria pięciu punktów w tie breaku dała drużynie gości prowadzenie 7:2 i postawiła radomianki w bardzo trudnej sytuacji. Przy zmianie mieliśmy 8:4 i dobre widoki na kolejny mecz w Łodzi. Gospodynie oczywiście nie chciały zaakceptować takich perspektyw i walczyły. Odrobiły straty do 10:12 i Bruna Honorio przestrzeliła atak. Jeszcze dwa razy pomyliła się Bjelica i łodzianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa – czytamy na oficjalnej stronie Tauron Ligi.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: Radomka – ŁKS 2:1

Czwarte spotkanie zaplanowano na wtorek (20 kwietnia) o godz. 17:30 w Łodzi.

E.Leclerc Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (20:25, 25:17, 19:25, 25:19, 11:15)

Radomka: Bjelica 15, Samara Rodrigues 14, Bruna Honorio 21, Łukasik 19, Moskwa 7, Skorupa 2, Witkowska (libero) oraz Picussa, Biała.

ŁKS: Wójcik 13, Lazović 4, Ninković 12, Bongaerts 1, Alagierska 7, Zaroślińska-Król 21, Saad (libero) oraz Pasznik 1, Kalandadze 12.

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król (ŁKS).