Radomka Radom od zwycięstwa rozpoczyna zmagania w I lidze

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom odniosły zwycięstwo w inauguracyjnym meczu I ligi kobiet. Po pięcio setowym pojedynku pokonały rywalki ze Świecia 2:3. Było to czwarte spotkanie obu drużyn, zakończone trzecią wygraną siatkarek z Radomia.

Pierwszy mecz w sezonie podopieczne Jacka Skroka rozegrały z dobrze sobie znanym rywalem, Jokerem Świecie. Obie drużyny spotkały się już po raz czwarty. We wcześniejszych pojedynkach dwukrotnie lepsze okazały się radomianki, a raz górą były siatkarki ze Świecia.

Początek meczu to wyrówna gra punkt za punkt. Ta sytuacja zmieniła się od stanu 5:7, kiedy Radomka wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Z każdą kolejną akcją Radomka zdobywała przewagę punktową, prowadząc 8:14. Wtedy to trzy punkty z rzędu zdobyły świecianki. Do końca pierwszego seta podopieczne Jacka Skroka kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając 18:25.

Początek drugiego seta nie zapowiadał katastrofy. Gra toczyła się punt za punt. Taki stan gry utrzymywał się do wyniku 11:14. Wtedy to seryjnie punkty zaczęły zdobywać siatkarki Jokera, które wygrały drugą odsłonę meczu 25:13.

Trzeci set padł łupem Radomki, która wygrała 21:25. Takim samym rezultatem na korzyść Jokera Świecie zakończył się set numer cztery. O losach spotkania musiał zadecydować tie-break.

Tie-break lepiej rozpoczęły siatkarki Radomki, które w połowie seta prowadziły 3:8. Ta przewaga do końca została zachowana i radomianki wygrały 8:15, a cały mecz 2:3.

JOKER ŚWIECIE – E.LECLERC RADOMKA RADOM 2:3 (18:25, 25:13, 21:25, 25:21, 8:15)