Radomka wskoczyła na pozycję lidera Tauron Ligi

W meczu 19. kolejki Tauron Ligi siatkarki E.Leclerc Moya Radomki Radom wygrały na wyjeździe 3:0 z Enea PTPS Piła. Dla zespołu trenera Riccardo Marchesiego to piętnasty triumf w obecnych rozgrywkach.

Pierwszy set pewnie padł łupem radomianek, ale w drugiej i trzeciej partii ostatnia w tabeli drużyna z Piły postawiła znacznie trudniejsze warunki. Na szczęście, siatkarki Radomki grały na wysokiej skuteczności i zdołały – po zaciętych końcówkach – przechylać szalę zwycięstw na swoją korzyść, wygrywając w setach do -24 i -23, a w całym meczu 3:0.

Tym samym, nasz zespół, przynajmniej do niedzielnego pojedynku Developresu, został nowym liderem Tauron Ligi! Teraz natomiast czas na Puchar Polski. 10 lutego Radomka zagra u siebie z Volley Wrocław. Początek meczu o godz. 17:30.

Enea PTPS Piła – E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3 (20:25, 24:26, 23:25)

PTPS: Gawlak 5, Wystel 9, Pelczarska 3, Ponikowska 3, Bartkowska 11, Łyszkiewicz 14, Bodasińska (libero).

Radomka: Rodrigues de Almeida 6, Honorio 23, Bałucka 6, Johnson 18, Łukasik 4, Zaborowska, Witkowska (libero) oraz Picussa 4, Twardowska 1, Biała 1, Moskwa.

MVP: Janisa Johnson (Radomka).