kartamiejska

Radom: Radomską Kartę Miejską doładujesz przez InternetNie masz czasu i ochoty stać w kolejce by kupić sieciówkę lub doładować elektroniczną portmonetkę? Teraz możesz to zrobić ze swojego domu. Doładuj Radomską Kartę Miejską przez Internet wykorzystując płatności elektroniczne.

Zanim po raz pierwszy doładujesz kartę miejską przez Internet, musisz zarejestrować się w serwisie Doładowanie Karty. W tym celu należy wpisać do formularza rejestracyjnego numer Radomskiej Karty Miejskiej, hasło, adres swojej poczty elektronicznej i cztery losowo wybrane cyfry z numeru PESEL, następnie zaakceptować regulamin, a po otrzymaniu automatycznego maila potwierdzającego rejestrację – kliknąć na zamieszczony w nim link w celu aktywowania swojego konta w serwisie.

Aby zalogować się do panelu, należy wpisać numer RKM i hasło podane przy rejestracji. Po zalogowaniu można kupić bilet, doładować elektroniczną portmonetkę lub sprawdzić historię operacji na RKM. Podczas jednego logowania można kupić jeden bilet okresowy lub doładować portmonetkę. Następnie trzeba dokonać usługi przeniesienia, czyli zapisać na karcie kontrakt zrealizowany za pomocą serwisu „Doładowanie karty” poprzez kasownik w autobusie, w jednym z punktów MZDiK, biletomat lub w jednym z punktów partnerskich. Usługa przeniesienia zostanie udostępniona na karcie po upływie 24 godzin od momentu zarejestrowania płatności w systemie. Urządzenia, w których dokonujemy przeniesienia pobierają aktualne dane, a nie dzieję się to w czasie rzeczywistym. Dlatego należy odpowiednio wcześniej dokonać usługi, żeby potem nie mieć niemiłej sytuacji podczas kontroli biletów.

Wszelkie dodatkowe informacje jak postępować podczas doładowania RKM przez Internet znajdziecie na stronie www.mzdik.pl.

Uwagi dotyczące funkcjonowania doładowywania Radomskiej Karty Miejskiej przez Internet należy zgłaszać do Działu Taryfowo-Biletowego (ulica Traugutta 30/30A, pod nr tel. 48 363-14-50, w. 120 lub 115, lub na adres e-mail: biletowy@mzdik.pl).

Dotychczas MZDiK wydał już 45 tysięcy kart miejskich. Od tego roku RKM nie tylko służy jako nośnik biletów i uprawnień do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów w komunikacji miejskiej w Radomiu. RKM zastępuje również karty biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. A wkrótce będzie można nią zapłacić za wypożyczenie roweru miejskiego.

Komentarze