Radom: Zakochani na rynku – Walentynki w RynkuWalc zakochanych, serce z publiczności, romantyczne wycieczki po mieście, gra miejska, warsztaty wykonywania walentynkowych upominków, przejażdżki zabytkowymi rowerami – te i wiele innych atrakcji czekało w niedzielę na zakochanych, którzy wybrali się na Walentynki w Rynku.

 

Mimo kilkustopniowego mrozu, radomianie tłumnie przyszli na rynek. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji. Zziębnięte ciała rozgrzewano podczas tańców do miłosnych przebojów, które można było zamawiać dla swoich ukochanych. Jeśli to nie pomagało, można było skosztować gorącej czekolady, herbaty czy grzańca – serwowanych przez radomskich restauratorów. Smaczne co nieco przygotowała Emilia Bykowska, radomianka, która wystąpiła w znanym programie kulinarnym. Przygotowane przez nią smakołyki rozeszły się w rekordowym tempie.
Podczas Walentynek w Rynku została zaprezentowana wystawa zdjęć w klimacie retro „Piękne pary z dawnych lat”. Zakochani mogli również zrobić sobie zdjęcia korzystając z fotobudki a zdjęcia wykorzystać później m.in. do zrobienia walentynkowych prezentów. O godz. 16 uczestnicy imprezy utworzyli wielkie serce, które sfotografowano z drona.
Ale to nie koniec atrakcji. Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” zaprosiło zakochanych na przejażdżki zabytkowymi rowerami typu tandem.

Zabytkowy Ikarus zabrał chętnych na wycieczkę po Radomiu, podczas której uczestnicy poznali m.in. tajemnice radomskiego zamku, zobaczyli gdzie w Radomiu mają swoje miejsce „zakochane bociany”. Dowiedzieli się również gdzie przed wojną spotykała się młodzież na randki, gdzie popijała kawę radomska śmietanka oraz o królewskich zaręczynach Jadwigi Jagiellonki, o sekretnych zaręczynach Jacka Malczewskiego, a także o spotkaniach na radomskim zamku Barbary Radziwiłłówny i Zygmunta Augusta.
Zakochani, którzy chcieli pojeździć na łyżwach, mogli skorzystać z lodowiska bezpłatnie. Warunkiem było posiadanie przynajmniej jednego elementu odzieży wierzchniej w kolorze czerwonym, np. czapki, szalika czy rękawiczek.
Swoją wiedzę o Radomiu można było sprawdzić podczas konkursów. Wśród uczestników imprezy rozlosowano nagrody ufundowane przez radomskich restauratorów: zaproszenia na walentynkowe kolacje i poczęstunki w kawiarniach oraz zaproszenia do kina, teatru, bilety na koncert czy wejściówki do klubów sportowych.
To była pierwsza tego typu impreza zorganizowana na radomskim rynku.

Komentarze