Radomskie Izolatorium z problemem kadrowym Problem z personelem medycznym w radomskim Izolatorium to wynik zmiany dotychczasowych przepisów. Władze miasta skierowały pisemną prośbą do wojewody o wskazanie rozwiązania

W wyniku zmiany przepisów dotyczących funkcjonowania izolatoriów w radomskim obiekcie pojawiły się problemy związane z personelem medycznym. Dotychczas placówka miała jedynie zapewnić miejsce dla osób, które nie wymagają hospitalizacji w wyniku zarażenia koronawirusem bądź chorzy na COVID-19 nie mieli gdzie odbyć kwarantanny – mówi Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia. Teraz to się jednak zmieniło. 

 

Jednostką odpowiedzialną za obsługę radomskiego izolatorium jest Radomski Szpital Specjalistyczny im.dr. Tytusa Chałubińskiego. Ta sama lecznica również ma zapewnić personel medyczny w radomskim szpitalu tymczasowym. Zapewnienie personelu w izolatorium, gdzie pacjenci nie wymagają hospitalizacji, jest zadaniem mniej ważnym, stwierdza Zawodnik. 

Władze Radomia w związku z problemami kadrowymi czekają na informację od wojewody, jak należy zapewnić opiekę medyczną w izolatorium.

Komentarze