W Radomiu powstanie mini ogród botaniczny To już pewne, Radom zyska nową przestrzeń edukacyjno-rekreacyjną. Będzie to mini ogród botaniczny w Muzeum im. Jacka Malczewskiego 

Muzealny mini ogród botaniczny na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu to zwycięski projekt, na który można było głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Projekt zajął 3 miejsce wśród wszystkich z puli podregionalnej. Spośród  pomysłów radomskich to inicjatywa z największą liczbą głosów. – To ogromny kredyt zaufania, jakim obdarzyli nas mieszkańcy – mówi pomysłodawca projektu Marek Słupek, kierownik działu przyrody w muzeum. 

 

Projekt zakłada metamorfozę obecnego dziedzińca w miejsce, które ma być zielonym azylem dla mieszkańców, ale także centrum wydarzeń kulturalnych w mieście, informuje Słupek. 

Dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim Mazowsza dziedziniec zyska także przestrzeń edukacyjno-rekreacyjną. Projekt przewiduje zakup karmników i budek lęgowych z kamerami, które pomogą poznać życie ptaków. Szacowany koszt projektu to ponad 400 tysięcy złotych. Przewidywany termin otwarcia mini ogrodu botanicznego to koniec 2021 roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE