full screen background image

Radomskie lotnisko przejęte przez PPL– To wielki dzień dla Radomia. Przyciągnięcie tak wiarygodnego inwestora jakim są Porty Lotnicze to świetlana przyszłość dla tego miasta – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości związanej z wyznaczeniem PPL na zarządzającego radomskim lotniskiem. Oświadczenie ws. zarządzania lotniskiem na Sadkowie podpisali wiceminister MON Wojciech Skurkiewicz oraz pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wilda.

– Ta inwestycja, opiewająca na ponad miliard złotych, jest bardzo ważna z punktu widzenia tworzenia realnych miejsc pracy. W tym miejscu mieszkańcy Radomia powinni się zastanowić, jaki jest fundament wiarygodności ze strony pana ministra Skurkiewicza w przeciwieństwie do „piasków” obecnego prezydenta miasta. Wierzę głęboko w to, że ze wsparciem rządowym zostanie stworzona nowa, rzeczywista sytuacja dla Radomia – mówił premier Mateusz Morawiecki.

– Jest to dobra decyzja inwestycyjna i początek drogi, na której zyskają mieszkańcy Mazowsza uzyskując szerszą ofertę lotniskową niż wcześniej. Ten dzień jest zwieńczeniem wielomiesięcznych negocjacji oraz pracy i zarazem jest początkiem dobrych zmian dla Radomia i całego regionu. Radomskie lotnisko będzie w stanie odciążyć lotnisko Chopina, które z każdym dniem staje się coraz bardziej przepełnione – podkreślił pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wilda.

– Dziś jest historyczny moment dla Radomia, bo od dziś rozpoczynamy dynamiczny rozwój nie tylko naszego miasta, ale i całego regionu. Ta inwestycja, która pochłonie miliard złotych podniesie Radom na poziom rozwoju infrastrukturalnego. To również moment historyczny, bo spełniają się marzenia pokoleń. Dziś podpisujemy umowę, ale ona powinna być już podpisana pół roku temu, ale niestety władze miasta opóźniały możliwość przekazania naszego portu lotniczego na rzecz PPL-u. Na szczęście dzisiejszy dzień kończymy sukcesem, a dla Radomia zaczyna się zupełnie nowa era – zapewnił kandydat PiS na Prezydenta Radomia Wojciech Skurkiewicz.

Kwota, którą przelało na konto syndyka Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” za przejęcie lotniska to 12 mln 700 tys. zł.

 

Komentarze