Radomskie pistolety VIS 100 wzmocnią Wojsko PolskiePrawie 20 tysięcy pistoletów samopowtarzalnych VIS 100 na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej wyprodukuje Fabryka Broni „Łucznik”. Zawracie umowy między „Łucznikiem” a Ministerstwem Obrony Narodowej na zakup dla Sił Zbrojnych samopowtarzalnych pistoletów VIS 100 zwieńczyło wręczenie przez wiceszefa MON, Wojciecha Skurkiewicza, certyfikatu dla radomskiej fabryki.

– Po długich negocjacjach możemy poinformować, że polska armia zamawia w Fabryki Broni „Łucznik” kolejne uzbrojenie. Tym razem to zakup nowych pistoletów PR-15 RAGUN, które decyzją ministra obrony narodowej,otrzymały nazwę VIS 100. Na początek zamawiamy w „Łuczniku” prawie 20000 sztuk. To zamówienie będzie realizowane od roku 2019 do 2022 roku. To co już dziś jest realizowane na potrzeby polskiej armii to dostawa 50 tys. karabinów modułowych Grot. Nie zapominamy o Radomiu i właśnie w tym mieście lokujemy zamówienia z branży zbrojeniowej – mówi wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

VIS 100 jest pistoletem kurkowym, metalowym, posiadającym relatywnie niewiele elementów z tworzywa sztucznego. Całość tworzy broń odporną na różnego rodzaju niekorzystne warunki. – Pistolet, który od tego tygodnia nosi nazwę VIS 100 został opracowany w przeciągu kilku lat przez naszą fabrykę broni. W zeszłym roku przeszedł badania kwalifikacyjne i cieszymy się bardzo z decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej. Jesteśmy dumni, że w ten sposób przyczynimy się do wzrostu potencjału obronnego naszego kraju. Dzięki kolejnej umowie zawartej między „Łucznikiem” a MON-em nasza fabryka broni się rozwija, zwiększamy też ilość pracowników – dodaje prezes zarządu „Łucznika” Adam Suliga.

Pierwsza transza pistoletów VIS 100 zasili Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej w połowie 2019 roku.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE