full screen background image

Sukces radomianki w maratonie w IzraeluPodczas międzynarodowych zawodów Desert Marathon, który odbył się 30 listopada, Polacy byli najliczniejszą grupą spoza Izraela. W pierwszej dwudziestce uplasowało się aż czworo naszych rodaków, a radomianka Karolina Waśniewska zwyciężyła wśród kobiet, zajmując jednocześnie świetne, dziewiąte miejsce open.

– Piękna pustynna sceneria była światkiem zmagań maratończyków podczas zawodów Desert Marathon. Te międzynarodowe zawody rozegrane na pustyni w południowej części Izraela były miejscem kolejnego sukcesu radomianki Karoliny Waśniewskiej. Nasza aktualna wicemistrzyni Polski w maratonie była bezkonkurencyjna wśród pań. Jej wynik 3:18:44 pozwolił zając wysokie 9 miejsce w kategorii open. Ciężka, wymagająca trasa w temperaturze 25 stopni nie stanowiła problemu dla najlepszej biegaczki z naszego regionu. Na półmetku maratonu Karolina była druga wśród kobiet. Jednak po 30 km już niezagrożona podążała do mety. Przypominamy, że jest to jej 9 maraton w tym roku, który jest zwieńczeniem niezwykle udanego sezonu. Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych sukcesów na biegowych trasach – mówi Artur Błasiński z portalu Radom Biega.

Pustynny maraton w regulaminowym czasie 7 godzin ukończyły 423 osoby. Ponad tysiąc wystartowało w półmaratonie a niemal 900 osób wybrało biegi towarzyszące na dystansach 5 i 10 km.

Komentarze