full screen background image

Radomskie szkoły z dofinansowaniemDwie radomskie szkoły dostaną pieniądze na nowy sprzęt komputerowy. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 oraz „Ekonomik” otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza na modernizację pracowni informatycznych. Łącznie do regionu radomskiego trafi ponad 1 mln 400 tyś. zł

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych

5 mln zł samorząd Mazowsza przeznaczy w tym roku na realizację programu wspierającego rozwój placówek oświatowych. Środki mogą zostać przeznaczone na modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania. W tym roku w ramach tego działania wpłynęło 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć 115 beneficjentów z całego Mazowsza.

Z subregionu radomskiego dofinansowanie otrzyma 20 projektów – mówi Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Pieniądze trafiły w sumie do 11 gmin regionu radomskiego. Wśród nich jest m.in. gmina Kowala. W jednej z tamtejszych szkół powstanie nowa sala informatyczna – cieszy się Dariusz Bulski, wójt Kowali.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył 10 mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 116 zostało dofinansowanych. Z powiatu radomskiego wsparcie w wysokości ponad 641 tys. zł otrzymały na siedem projektów.

Źródło: mazovia.pl

Komentarze