full screen background image
Search

Rajd Mikołajkowy – retro-pojazdem przez Radom!


Radomskie Klasyki czyli miłośnicy retro-pojazdów organizują wyjątkową imprezę motoryzacyjną – Rajd Mikołajkowy

Rajd Mikołajkowy odbędzie się w Radomiu po raz trzeci. Jest to impreza dla fanów zarówno zabytkowej jak i trochę nowszej motoryzacji. W tym roku w rajdzie będą mogły uczestniczyć wszystkie pojazdy do roku 97, mówił Błażej Nogalski, założyciel Radomskich Klasyków.

Trasa Rajdu Mikołajkowego obejmuje 30 km ulicami Radomia. Uczestnicy dostaną specjalną mapkę z zaznaczonymi punktami. Jeśli do nich trafią, będą musieli odpowiedzieć na pytania lub wykonać zadania. To nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość wykazania się wiedzą na tematy związane z motoryzacją, sprawdzenia swojej orientacji w terenie, czy spostrzegawczości.

Cel Rajdu Mikołajowego jest charytatywny. Suma, którą zgromadzą organizatorzy imprezy z wpisowego, w tym roku trafi do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wpisowe to dowolna kwota, bo przede wszystkim liczy gest. Drugi cel rajdu to integracja Radomskich Klasyków i „zarażenie” motoryzacyjną pasją nowych uczestników imprezy.

Rajd Mikołajkowy startuje w najbliższą sobotę 9 grudnia o godzinie 16 z parkingu przy radomskim lotnisku. Organizatorzy imprezy przewidują udział ok. 20-25 ekip.

KomentarzeCLOSE
CLOSE