Przed nami ostatnie spotkanie z cyklu „Raz się żyje – historie pisane rowerem”. Tym razem radomski „Amfiteatr” ugości trzech obieżyświatów: Michała Ziułka, Malwinę Dobrowolską i Pawła Puławskiego, którzy podzielą się swoimi wrażeniami z niezwykłych podróży na koniec świata. Wydarzenie zaplanowane jest na 1 grudnia.
„Raz się żyje – historie pisane rowerem” to cykl spotkań z obieżyświatami, którzy przemierzają świat wzdłuż i wszerz na jednośladzie. Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest MOK „Amfiteatr”, a pomysłodawczynią cyklu Beata Jemiołowska.
Michał Ziułek to trener kolarstwa oraz założyciel TrenujRower.pl, organizator wyjazdów rowerowych do Hiszpanii, Francji i Chorwacji. Z wykształcenia fizjoterapeuta. Były zawodnik w drużynach: Kross Racing Team, BSA Pro Tour, Whistle Eskom oraz Voster Team. Uczestnik Mistrzostw Świata w maratonie MTB. – Jako trener swoją pracę opieram o biomechanikę ciała i fizjologię organizmu. Czuwam nad treningami osób w różnym wieku: od 18-latków po osoby po 60. roku życia. Ufam, że efekty są wynikiem wieloletniej pracy we właściwym kierunku z właściwymi osobami oraz z odpowiednim zapleczem – podkreśla Ziułek.
Malwina Dobrowolska pochodzi z Grudziądza, aktualnie mieszka we Wrocławiu. Opowie o rowerowych ultramaratonach w Polsce. – W zeszłym roku po raz pierwszy wsiadłam na rower obładowany sakwami i ruszyłam w swoją pierwszą dłuższą podróż – z Polski do Portugalii. W tym roku podjęłam się zupełnie innego wyzwania, postanowiłam, że przejadę ultramaraton. Na początek wybrałam Piękny Zachód, dystans 500 kilometrów z 36-godzinnym limitem. Następnie Decathlon Carbon Challenge, Wisła1200 oraz Bałtyk Bieszczady Tour. Co łączy te maratony? Długi dystans, często ponad doba kręcenia korbą bez snu, jazda w upale i w deszczu, ból każdej części ciała, satysfakcja po przejechaniu wyścigu oraz poznanie ludzi, z którymi łączy cię rowerowa pasja oraz przede wszystkim ból kolan na ostatnich odcinkach maratonu – zdradza Dobrowolska. Malwina opowie też o tym, jak przygotowywała się do ultramaratonów, w jaki sposób je przejechała oraz co dzięki nim zyskała.
Paweł Puławski – na co dzień kurier rowerowy z Wrocławia będzie opowiadał o ultra-długodystansowych wyścigach rowerowych, w których bierze udział od około roku. Paweł ma na swoim koncie najtrudniejsze wyścigi kolarskie na świecie, takie jak The Transcontinental Race (4200 km po Europie), Indian Pacific Wheel Race (5500 km po Australii) oraz TransAtlanticWay Race (2300 km po Irlandii). Wszystkie to ultra dystansowe wyścigi kolarskie, self supported (bez wsparcia teamowego), w którym zawodnicy są zdani sami na siebie i nie mogą przyjmować żadnej zaplanowanej pomocy z zewnątrz. Oprócz wyścigów Paweł na co dzień poznaje i przekracza limity swoich możliwości, podejmując kolejno nowe i niecodzienne rowerowe przygody. Nie o wszystkim usłyszycie w mediach. Jego prelekcja skupiać się będzie głównie wokół Indian Pacific Wheel Race 2018 i historii człowieka noszącego tytuł najszybszego na świecie, który przejechał Australię ze Wschodu na Zachód na ostrym kole.
Spotkanie „Raz się żyje – historie pisane rowerem” cz. III odbędzie się w sobotę, 1 grudnia o godz. 15:00 w Kawiarni Artystycznej, ul. Parkowa 1.
Wstęp wolny.
Źródło: MOK „Amfiteatr”