full screen background image

Rekordowe dotacje dla dróg w powieciePowiatowe drogi w gminach Gózd, Skaryszew, Jedlińsk i Jastrzębia otrzymały rekordowe dotacje z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki temu do budżetu powiatu radomskiego wróci 80-procent poniesionych kosztów w czasie budowy. To kilka milionów złotych zwrotu za drogi, z których już korzystają mieszkańcy tego regionu

Kilka milionów złotych wróci do kasy powiatu radomskiego – rządowy Funduszu Dróg Samorządowych przyznał 80-procentowe dotacje dla trzech odcinków dróg powiatowych. To rekordowe dofinansowania, z których cieszyć się powinni przede wszystkim mieszkańcy – mówi Marcin Genca, rzecznik prasowy Starosty Radomskiego.

Dotacje przyznano dla odcinków dróg powiatowych w gminach Gózd, Skaryszew, Jedlińsk i Jastrzębia. Koszt budowy tych dróg to 10 mln zł. Dotacja dotyczy 3 odcinków dróg o łącznej długości 15 km.

Dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości inwestycji po przetargach uzyskały trzy wnioski, dotyczące przebudowy następujących odcinków dróg:

  • Kuczki-Kazimierówka-Skaryszew (III etap) na terenie gminy Gózd z włączeniem do drogi powiatowej Makowiec – Rawica na terenie gminy Skaryszew – łącznie 4,8 kilometra,
  • Wieniawa-Przytyk-Jedlińsk (IV etap) – kolejne 3,8 kilometra na terenie gminy Jedlińsk
  • Jedlińsk-Bartodzieje-Łukawa-Głowaczów (V etap) na terenie gminy Jedlińsk oraz gminy Jastrzębia – łącznie 6,4 kilometra.
Komentarze