full screen background image

Znamy wykonawcę Radomskiego Centrum SportuWiemy kto dokończy budowę Radomskiego Centrum Sportu. Dziś komisja przetargowa rozstrzygnęła przetarg na halę widowiskowo-sportową i stadion przy ulicy Struga. Wygrała firma Erekta, która chce za prace 67 i pół mln zł

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Wybrano konsorcjum firm Erekta oraz Interiors. Zaproponowana przez nie kwota to 67,5 miliona złotych – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wykonawca zobowiązał się dokończyć budowę w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Prezydent chce zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, na której będzie wnioskować o podwyższenie wartości obligacji, które wyemitował MOSiR. To dlatego, że wybrana oferta o 30 milionów złotych przewyższa kwotę jaką miasto zarezerwowało na dokończenie budowy.

Decyzja czy uda się pozyskać brakujące pieniądze będzie w rękach radnych – dodaje Radosław Witkowski.

Przypomnijmy. Radomskie Centrum Sportu miało być gotowe już w listopadzie ubiegłego roku tymczasem hala wykonana w 85 procentach, a stadion w połowie. Za wykonane do tej pory za prace miasto zapłaciło już około 100 milionów złotych. To był drugi przetarg na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Do pierwszego nie zgłosił się żadna firma. Sprawę inwestycji bada też prokuratura, po tym jak pojawiły się wątpliwości w sprawie rozliczenia 15 milionów złotych.

 

fot. fb/Mateusz Tyczyński

Komentarze