full screen background image

Rekreacja na poważnie z kandydatem PiSSale fitness, sieć ścieżek rowerowych czy kriokomory to przedsięwzięcia zawierające się w kolejnym filarze programu wyborczego Wojciecha Skurkiewicza. Kandydat PiS na prezydenta Radomia przedstawił dziś kolejne pomysły na ulepszenie naszego miasta, tym razem stawiając na rekreację.

– „Rekreacja na poważnie” to moja propozycja programowa dająca swobodę wypoczynku dla całych rodzin. Chcę, żeby Radom wyszedł z szufladki miasta powiatowego i stał się centrum naszego regionu w każdym aspekcie. Radom ma być miastem, do którego warto przyjeżdżać, i w którym warto spędzać czas. Kończymy z turystyką weekendową naszych mieszkańców – zadeklarował wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Rodzinne centrum rozrywki

– Chcę, żeby centrum powstało nad zalewem na Borkach. W założeniu ma to być miejsce, gdzie rodzinny będą chętnie spędzały wolny czas. Powstanie zatem aquapark, ściany wspinaczkowe, kriokomory i miejsce na fitness.

Park historyczny Piotrówka, Muzeum Radomia

– Chcemy, żeby Piotrówka ożyła, a w naszym mieście powstało Muzeum Radomia. Będzie to muzeum historyczne, w którym nie zabraknie ekspozycji związanych z radomską bronią oraz Centralnym Okręgiem Przemysłowym.

Wodny plac zabaw

– Wzorem innych miast musimy stworzyć takie miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Dzięki wodnemu placowi zabaw można fantastycznie spędzić wolny czas. W pierwszej kolejności stworzymy jeden, a jeśli spodoba się on mieszkańcom, powstanie ich więcej.

Parki miejskie

– Mają to być miejsca, gdzie można będzie rozłożyć koc i się zrelaksować. Zadbam również o infrastrukturę w naszym parkach miejskich kładąc nacisk na oczka wodne, których nadal brakuje w Radomiu. Chcę również, aby w parku Kościuszki powstała tężnia solankowa.

Sieć ścieżek rowerowych

– Drogi dla rowerzystów mają powstać w konsultacji z Bractwem Rowerowym scalając funkcjonujące już ścieżki rowerowe w jedną całość. Moim marzeniem jest wybudowanie ścieżki rowerowej od Wsoli aż do Kosowa – opisywał wiceminister.

„Rekreacja na poważnie” to trzeci filar programu Wojciecha Skurkiewicza. Pierwszy dotyczy ochrony i służby zdrowia, drugi udogodnień na radomskich seniorów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Komentarze