Rekrutacja do szkół – wyniki w RadomiuPrawie 94 procent absolwentów podstawówek i gimnazjów biorących udział w naborze do radomskich szkół średnich zostało zakwalifikowanych do przyjęcia. Na pozostałych nieco ponad 400 kandydatów czeka w sumie prawie 1300 miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych

W sumie o przyjęcie do radomskich placówek ubiegało się 3610 absolwentów gimnazjów i 3897 absolwentów ósmych klas szkół podstawowych. To mniej od liczby wszystkich miejsc przygotowanych w szkołach. Tych jest ponad 8 tysięcy.

Do których szkół mogą się zgłosić ci którzy nie zostali dziś przyjęci mówi Karol Semik, wiceprezydent Radomia.

Wszystkie miejsca zostały zajęte liceach ogólnokształcących nr I, II, III i IV oraz w technikach: elektronicznym, ekonomicznym i budowlanym. Wolne miejsca, zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i podstawówek pozostały w liceach numer V, VI, VII, XII i XIII. W sumie jest ich 380.

Wolne miejsca są także w technikach, w Zespołach Szkół: Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, Samochodowych, Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług, Spożywczych i Hotelarskich, Technicznych oraz w Zespole Szkół im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala”. Do każdej z tych szkół kandydaci niezakwalifikowani mogą teraz zanosić swoje dokumenty.

W liceach i technikach jest około 700 wolnych miejsc. Co powinni zrobić ci, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły?

Radość pod szkołą

Pod liceum im. Jana Kochanowskiego spotkaliśmy sporą grupę uczniów sprawdzających wyniki.

– W naszej szkole zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – mówi Romuald Lis, dyrektor VI LO w Radomiu.

Teraz uczniowie muszą potwierdzić, że chcą chodzić do szkoły, do której zostali zakwalifikowani i donieść świadectwa.

Rekrutacja potrwa do 24 lipca. Listy osób, które ostatecznie dostały się do danej placówki zostaną wywieszone 25 lipca.

Do 27 sierpnia potrwa rekrutacja uzupełniająca. Ostateczne listy uczniów przyjętych do klas pierwszych zostaną wywieszone 28 sierpnia.

Komentarze