Wandale niszczą Rowery MiejskiePomalował wypożyczony rower na żółto i oddał go do stacji – taką fantazją wykazał się jeden z mieszkańców korzystający z Radomskiego Roweru Miejskiego. Akty wandalizmu względem miejskich jednośladów odnotowywane są codziennie, mówi Robert Dębicki, dyrektor MOSiR-u

Sezon na Radomski Rower Miejski w pełni. Mieszkańcy mają do dyspozycji 270 jednośladów rozlokowanych w 27 stajach na terenie miasta. Niestety stan techniczny niektórych pojazdów pozostawia wiele do życzenia. Najczęstszą przyczyną niesprawności rowerów są akty wandalizmu, mówi dyrektor MOSiR-u Robert Dębicki.

– Dzisiaj wiemy już o jednym zniszczonym pojeździe. Rower został w całości przemalowany na żółto-zielony kolor. Odnotowujemy rónież bardziej drastyczne przypadki. Jednoślady wrzucane są do rzeki lub na dach przystanku autobusowego.

Sprzęt może się zużyć poprzez eksploatację, ale pojawiają się użytkownicy, którzy z premedytacją niszczą pojazdy. O uszkodzonych lub zepsutych jednośladach warto poinformować MOSiR lub operatora.

Kara za kradzież lub zniszczenie roweru może wynieść w zależności od modelu od 2000 do 7000 zł. – Radomianie psują rowery, ale zniszczenia te nie są częstsze niż w innych systemach obsługiwanych przez operatora. Osoby, które niszczą lub kradną rowery muszą się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z regulaminu systemu Radomski Rower Miejski. Należy pamiętać, że w przypadku nieprzestrzegania warunków korzystania z rowerów RRM zawartych w regulaminie, operator ma także prawo do czasowego lub stałego zablokowania konta klienta – informuje Zespół Komunikacji Nextbike, operator Roweru Miejskiego.

Mieszkańcy w bieżącym sezonie (do 1 kwietnia) skorzystali z Radomskiego Roweru Miejskiego 50 000 razy.

Przypominamy, że w Radomiu można skorzystać przede wszystkim z rowerów standardowych oraz z kilku tandemów i rowerów familijnych typu cargo. Wypożyczyć je może każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl, poprzez aplikację Nextbike lub terminal wpisując swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru.

Aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Z tej kwoty ściągane są ewentualne opłaty za wypożyczenia. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne.

Komentarze