full screen background image
Search

Retrospotkanie w ResursieJuż dziś w radomskiej Resursie rozpocznie się nowy cykl comiesięcznych spotkań miłośników Radomia pod hasłem „Retrospotkanie”

Jest to cykl 3 razy R, mówiła dyrektor Resursy, Renata Metzger. R jak Radom, R jak Resursa i R jak „Retrospekcja”. Resursa od wielu lat zajmuje się propagowaniem lokalnej tradycji i historii zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym.”Retrospekcja” działa na Facebooku od kilku lat i skupia miłośników historii Radomia, którzy dzielą się fotografiami i komentarzami, a także opowiadają własne historie z dawnych lat. Podjęta inicjatywa „Retrospotkań” ma na celu raz w miesiącu połączyć świat wirtualny i realny.

Na  inauguracji „Retrospotkań” Renata Metzger opowie o najstarszej fotografii Radomia. Zdjęcie powstało w 1871 roku i wykonał je Bolesław Rzewuski. Kolejnym punktem programu będzie prelekcja dr Barbary Łopyty pt. „Idea Retropedii dla Radomia”. Inaugurację zakończy projekcja filmu dokumentalnego pt. „Zacheusz”.

„Retrospotkania” będą odbywały się w Resursie regularnie w każdy kolejny wtorek miesiąca. Radomianie będą się spotykać i w serdecznej atmosferze rozmawiać o tym, co przeżyli. Renata Metzger zachęca do przynoszenia na „Retrospotkania” pamiątki, takie jak zdjęcia czy widokówki.

Inauguracja „Retrospotkań” odbędzie się dzisiejszym popołudniem o godzinie 18:00 w sali Kameralnej „Resursy” przy ulicy Malczewskiego 16.

Komentarze