Rodzinne kadry z czasów pandemii – konkurs„Rodzinne kadry z czasów pandemii” to tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury. Organizatorzy zachęcają kozieniczan do stworzenia komiksów o tematyce życia codziennego w czasach pandemii

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać komiks o tematyce dotyczącej codziennego życia w dobie pandemii, a następnie zrobić zdjęcia tej pracy/prac i przesłać je na adres mailowy: sekretariat@dkkozienice.pl, do 29 listopada, do godz. 21.

– Stawiamy na aktywizację i integrację przez kulturę. Zgłaszane na konkurs komiksy powinny zostać stworzone przez zespoły rodzinne, liczące od dwóch do czterech osób. Głównymi autorami prac powinny być dzieci bądź młodzież do 18. roku życia, których wspierać będą rodzice, dziadkowe, krewni, opiekunowie prawni. Myślę, że wspólna praca nad zgłoszeniem będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Każdy komiks powinien stanowić zamkniętą całość i liczyć maksymalnie 2 plansze (2 kartki A4 w orientacji poziomej lub pionowej). Każda z plansz powinna zawierać od 4 do 9 paneli (kadrów). Technika wykonania jest dowolna.

– Jesteśmy bardzo ciekawi efektów prac uczestników konkursu. Tematyka pozwala na naprawdę wiele różnych interpretacji i uczestnicy mają bardzo szerokie pole do manewrowania – mówi Elwira Kozłowska.

Jury wybrane spośród pracowników Kozienickiego Domu Kultury wybierze maksymalnie trzy komiksy, które nagrodzi. Nagrodami w konkursie są zestawy gadżetów KDK.

Wyniki konkursu poznamy 4 grudnia, a najlepsze prace zostaną opublikowane w „Kulturalnej grupie KDK”.

Wszelkie szczegóły dostępne są w regulaminie, opublikowanym na stronie www.dkkozienice.pl.

KomentarzeCLOSE
CLOSE