full screen background image

Rodzinne warsztaty ruchowe w ElektrowniRodzinne warsztaty ruchowe „I kropka” oraz „Go&Draw” – zajęcia łączące ruch i rysowanie to propozycje MCSW Elektrownia na spędzenie najbliższej niedzieli. Warsztaty, które adresowane są do najmłodszych radomian, poprowadzi Monika Kiwak – choreografka, improwizatorka i pedagog tańca 

– W Elektrowni w najbliższą niedzielę odbędą się rodzinne warsztaty ruchowe, które poprowadzi Monika Kiwak – instruktorka tańca współczesnego. O godzinie 14.30 rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat szukać będą przestrzeni dla ruchu pomiędzy kropkami rozłożonymi na podłodze. Na godzinę 16.00 zaplanowane zostały zajęcia „Go and Draw” odpowiadające na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7-9 lat. W trakcie warsztatów sprawdzimy, co łączy ruch i rysowanie i czy tańcząc można rysować. Zajęcia zakładają aktywny udział w zabawie dzieci i dorosłych. Prosimy o zabranie wygodnego stroju, który można pobrudzić. Ćwiczyć będziemy na boso – mówi Michał Grabowski z MCSW Elektrownia.

I kropka, g. 14.30 (dla dzieci w wieku 4 – 6 lat)
Warsztat ruchowy dla rodzin na temat przestrzeni w tańcu współczesnym, wzmacniający więzi dzieci i bliskich im dorosłych. – Przygoda rozpocznie się od jednej kropki na podłodze. Dokąd zaprowadzić może nas rząd kropek? I co one mają wspólnego z tańcem? To będzie zabawa z Creative Dance! I kropka! Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w zabawie dorosłych i dzieci w wieku 4-6 lat – dodaje Michał Grabowski.

W tych zajęciach dzieci biorą udział razem z rodzicami.

Go &Draw, g. 16.00 (dla dzieci w wieku 7 – 9 lat)
Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować? Warsztat „Go & Draw” odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7-9 lat. – Jest owocem fuzji improwizacji tańca współczesnego i ekspresji graficznej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzącą. Sprawdzimy, jaki wpływ ma dynamika ruchu na rysunek? Czy mapy muszą zawsze prowadzić do celu? Jak użyć ciężaru ciała w rysunku? – zachęca Michał Grabowski.

W tych zajęciach biorą udział tylko dzieci, rodziców Elektrownia zaprasza w tym czasie do kawiarni.

Monika Kiwak jest choreografką, improwizatorką i pedagogiem tańca. W nauce tańca fascynuje ją obserwacja i wspieranie tancerza, rozkładanie ruchu na małe składowe. Od lat prowadzi warsztaty dla rodzin m.in. w Starym Browarze w Poznaniu i Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki w Krakowie. Była gościem Festiwalu Sztuka Szuka Malucha, Cricoteki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Labirynt, Teatru Studio, Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, Festiwalu Mała Boska Komedia.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerem: 48-386-16-60. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które będą się zapisywały na zajęcia proszone są o pozostawienie numeru telefonu, celem potwierdzenia rezerwacji.

Koszt zajęć wynosi 10 zł od rodziny, czas trwania 1,5 godziny.

Komentarze