Rogatka będzie galerią Wydziału SztukiWydział Sztuki będzie eksponował prace w rogatce. To dzięki udostępnieniu zabytkowego obiektu przy ulicy Malczewskiego Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu w Radomiu. Rogatka Warszawska ma stać się galerią sztuki po sformalizowaniu umowy użyczenia z miastem. Ma to nastąpić po 28 stycznia

Rogatka Warszawska będzie galerią Wydziału Sztuki. Zabytkowy budynek znajdujący się u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza ma zostać udostępniony Uniwersytetowi Technologiczno-Humanistycznemu w Radomiu na zasadzie użyczenia. Umowę z miastem w tej sprawie UTH ma podpisać po 28 stycznia – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński, odpowiedzialny w naszym mieście m.in. za kulturę.

Rogatka Warszawska znajdująca się przy ulicy Malczewskiego 20 to obiekt o powierzchni ponad 35 mkw. Zabytek przeszedł w zeszłym roku gruntowny remont. Zostały wymienione dach, okna i drzwi. Odnowione zostały zewnętrzne i wewnętrzne tynki. Wykonawca wykonał także nową instalację, w tym wodno-kanalizacyjną, elektryczną, teletechniczną i wentylacji. W odnowionym obiekcie Wydział Sztuki radomskiego uniwersytetu ma eksponować prace studentów i artystów, organizować przeglądy i wystawy. Jak dodaje Tyczyński – miasto już od dawna planowało przeznaczyć rogatkę na cele związane z kulturą i sztuką.

Rogatka Warszawska ma zostać użyczona Wydziałowi Sztuki Uniwersytetu Technologoczno-Humanistycznego do 3 lat od momentu podpisania umowy z miastem.

Przypomnijmy, modernizacja Rogatki Warszawskiej kosztowała 513 tys. zł. Na ten cel miasto otrzymało dotację od Marszałka Województwa Mazowieckiego w wysokości 60 tys. zł. 

Fot. echodnia.eu/radomskie

KomentarzeCLOSE
CLOSE