ROK z ministerialną dotacjąRealizacja koncertów online i zakup sprzętu komputerowego – na te działania Radomska Orkiestra Kameralna zamierza przeznaczyć ministerialną dotację. Mowa o Funduszu Wsparcia Kultury, z którego przyznano instytucji 172 tys. zł dofinansowania

Radomska Orkiestra Kameralna z dotacją z Funduszu Wsparcia Kultury. To 172 tys. zł dofinansowania z ministerialnego programu, którego celem jest pomoc branży kulturalnej w czasie pandemii. Pieniądze placówka chce przede wszystkim przeznaczyć na rozwój projektu „ROK w sieci” czyli muzyczne wydarzenia udostępnianie w internecie – mówi Natalia Dąbrówka, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Najbliższe wydarzenia w ramach projektu „ROK w sieci”, które mają być zrealizowane z ministerialnej dotacji to dwa koncerty: gwiazdkowy – Iwona Skwarek & S’kwartet oraz sylwestrowy- Złota Era Hollywood. Jak dodaje Dąbrówka – otrzymane z ministerstwa dofinansowanie ma pomóc w doposażeniu placówki w sprzęt i programy komputerowe potrzebne do rejestrowania i obróbki materiałów multimedialnych.

Przypomnijmy, z Funduszu Wsparcia Kultury dotacje otrzymają w całym kraju 2064 podmioty. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczy w sumie na ten cel 400 mln zł. 

Fot. rok.art.pl

 

Komentarze