Welocypedy, bicykle i retrocykliści, czyli rowerowa lekcja historii RadomiaW najbliższą niedzielę w Starym Ogrodzie odbędzie się Festyn Retro Rowerowy 1887-2017. Impreza, zorganizowana w ramach Mobilnego Muzeum Rowerów, ma upamiętnić 130 rocznicę powstania pierwszego cyklodromu oraz pierwszego wyścigu cyklistów w Radomiu. Organizatorzy chcą w ten sposób przybliżyć mieszkańcom rowerową historię miasta.

Impreza rozpocznie się w samo południe przy Placu Corazziego, skąd jej uczestnicy na swoich retro rowerach paradnie przejadą do Starego Ogrodu (park przy ul. Mireckiego). Do największych atrakcji pikniku należeć będą wyścigi torowe: unikalny na skalę kraju wyścig bicykli, wyścigi kolarzy z lat 30-tych w strojach z epoki, wyścigi klasyków z lat 70-tych i 80-tych oraz wyścigi składaków. Atrakcjom mobilnym towarzyszyć będzie stacjonarna wystawa zabytkowych rowerów. Nie zabraknie również dodatkowych rozrywek: zabaw i konkursów dla dzieci, występów muzycznych oraz innych rowerowych aktywności. Będzie można między innymi spróbować swoich sił w jeździe na bicyklu czy zrobić sobie zdjęcie w retro anturażu. Muzyczną gwiazdą imprezy ma być zespół Lustro, którego koncert rozpocznie się o godz. 18:00.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z naszym gościem Łukaszem Wykrotą, członkiem Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści” i pomysłodawcą Mobilnego Muzeum Rowerów.

 

 

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/sprezysci/ 

Komentarze