Ruszają szczepienia w Domu Kultury „Idalin”1500 szczepionek – tyle dawek preparatów firmy AstraZeneca otrzymał na ten tydzień Dom Kultury „Idalin”. Szczepienia w nowym, stacjonarnym punkcie rozpoczną się w czwartek i potrwają do soboty

Ruszają szczepienia przeciwko COVID-19 w Domu Kultury „Idalin”. Rozpoczną się one w czwartek o godz. 10 i potrwają do soboty. Na ten tydzień przygotowano 1500 dawek preparatu firmy AstraZeneca i tyle samo na kolejny. W stacjonarnym punkcie szczepień na Idalinie będą mogli zaszczepić się zarejestrowani radomianie – mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia.

W Radomiu został przygotowany także punkt szczepień drive-thru przy ul. Dębowej. Został on zorganizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej przy współpracy z miastem i Radomskim Szpitalem Specjalistycznym. Punkt został już pozytywnie zaopiniowany przez NFZ, ale szczepienia jeszcze się nie rozpoczęły. To dlatego, że Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych nie dostarczyła preparatów.

W masowym punkcie szczepień drive-thru ma być zaszczepianych ok. 500 radomian dziennie. Punkt przy ul. Dębowej będzie działać 7 dni w tygodniu.

Komentarze