Ruszył Radomski Rower MiejskiRadomskie Rowery Miejskie obudziły się z zimowego snu! Od poniedziałku, 1 kwietnia mieszkańcy mogą korzystać z 270 rowerów rozlokowanych w 27 stacjach w całym mieście.

To już trzeci sezon Radomskiego Roweru Miejskiego – inicjatywy cieszącej się w naszym mieście ogromnym powodzeniem. – Zachęcam do korzystania z tego środka transportu. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach, chętnych nie będzie brakowało. Jednocześnie cały czas staramy się rozbudowywać sieć dróg dla rowerów. Wiele tego typu prac będzie prowadzonych w tym roku dzięki unijnej dotacji przyznanej na realizację projektu multimodalnego. To jeden z bardzo istotnych elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W Radomiu można skorzystać przede wszystkim z rowerów standardowych oraz z kilku tandemów i rowerów familijnych typu cargo. Wypożyczyć je może każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl, poprzez aplikację Nextbike lub terminal wpisując swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru.

Warto pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie musi być co najmniej 10 złotych. Z tej kwoty ściągane są ewentualne opłaty za wypożyczenia. Przypomnijmy, że pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne.

Źródło: UM Radom

KomentarzeCLOSE
CLOSE