RYTM I MELODIA – ogólnopolski festiwal dla dzieci i młodzieżyMłodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu po raz 13 organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”. Celem festiwalu jest „odświeżenie” piosenek Majki Jeżowskiej oraz promowanie młodych talentów wokalnych. Jak się okazuje śpiewających perełek „ci u nad pod dostatkiem”

W tym roku wpłynęła rekordowa liczna zgłoszeń, bo aż 211, podkreślała dyrektor placówki Renata Maciejewska. Po wstępnych przesłuchaniach do festiwalu zakwalifikowało się 105 wykonawców z całej Polski, m.in. z Katowic, Nowego Sącza, Warszawy, Kołobrzegu, Rzeszowa, a nawet Wilna.

Jury przyzna nagrody i ewentualne wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat, oraz 14-16 lat.

Przesłuchania odbędą się w czwartek 5 kwietnia od godz. 09:00 w Sali Kameralnej MDK, przy ulicy Słowackiego 17 w Radomiu.

Wybrani przez jury laureaci festiwalu zobowiązani są do udziału w Koncercie Galowym.

Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu „Rytm i Melodia”, odbędzie się w piątek 6 kwietnia w piątek o godz. 12:OO w Resursie Obywatelskiej przy ulicy Malczewskiego 16 w Radomiu.

Wydarzenie uświetni występ piosenkarki Majki Jeżowskiej.

Bezpłatne wejściówki na koncert należy odbierać w sekretariacie radomskiego MDK-u przy ulicy Słowackiego 17.

Komentarze