full screen background image
Search

Nowa droga dla rowerzystów w sam raz na lato – MZDiK ogłosił przetarg


Z myślą o zbliżającym się sezonie rowerowym Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na budowę drogi dla rowerów. Będzie to odcinek od ulicy Maratońskiej do ulicy Wapiennej

Zgodnie z projektem, droga rowerowa będzie dobudowana po południowej stronie ulicy Maratońskiej, od stacji paliw do ronda Łaskiego. Powstaną przejazdy przez Maratońską i Kielecką. Dalej droga rowerowa pobiegnie po północnej stronie ulicy NSZZ Solidarność i włączy się w jezdnię odbarczającą. Kolejny nowy odcinek będzie przebiegał wzdłuż rzeki Cerekwianki, aż do ulicy Wolanowskiej. Tam zostanie dobudowany wlot w jezdnię odbarczającą do ulicy Wapiennej. Jak podkreślał wiceprezydent Konrad Frysztak, w ten sposób powstanie dogodne połączenie, które umożliwi wyjazd w kierunku zalewu w Domaniowie.

Po wybudowaniu przedłużenia bulwarów nad Mleczną – właśnie pracujemy nad dokumentacją, to będzie znaczny już odcinek drogi, który dzięki ulicy Okulickiego i parkowi Stary Ogród połączy tak naprawdę całą północną część miasta.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na oferty do 26 marca. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do 31 lipca bieżącego roku.

Komentarze